Ak-Pa Tekstil İhracat Pazarlama A.Ş., Akkök Holding tarafından 1976 yılında grup şirketlerinin tüm ihracat işlemlerini yürütmek amacıyla kurulmuştur. İlk yılında 4 Milyon USD ihracat yapan Ak-Pa, 2017 yılında 379 Milyon USD ihracat seviyesine ulaşmıştır ve kuruluşundan bugüne 7.6 Milyar USD ihracat gerçekleştirmiştir.


Ak-Pa Tekstil İhracat Pazarlama A.Ş., T.C.Ekonomi Bakanlığı tarafından Dış Ticaret Sermaye Şirketi statüsü verilen 54 şirketten birisidir.


Ak-Pa Tekstil İhracat Pazarlama A.Ş.’nin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan onaylanmış Yetkilendirilmiş Yükümlü Statü Belgesi bulunmaktadır.


Ak-Pa Tekstil İhracat Pazarlama A.Ş.’nin üye olduğu dernek ve kuruluşlar arasında TürkTrade, İTKİB, İMMİB ve İstanbul Ticaret Odası bulunmaktadır.


İhracat aktiviteleri Avrupa, Orta Doğu, Asya-Pasifik, Afrika ve Amerika bölgelerinde olmak üzere yaklaşık 70 ülkeyi kapsamaktadır.


Türkiye’nin ihracat yapan en güçlü şirketlerinden biri olan Ak-Pa, dünya pazarlarına hakimiyet, güvenilirlik ve müşteri odaklılık gibi özellikleriyle fark yaratmaktadır. Dış ticaretin her aşamasının işlemleri, her ülke ve her müşterinin kendine özel kriterlerine göre firmamız tarafından yapılmaktadır.İHRACATI YAPILAN GRUP ŞİRKETLERİ
AKSA AKRİLİK KİMYA SANAYİİ A.Ş.


Akkök Şirketler Grubu bünyesinde 1971 yılından bu yana faaliyet gösteren Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş., dünya tekstil sektörüne ana girdi olarak sentetik bazlı elyaf sınıfında bulunan akrilik elyafı üretmektedir.

Üretimini 430 bin m²'lik bir alan üzerinde kurulmuş olan, dünyanın tek çatı altındaki en büyük kapasiteli fabrikasında gerçekleştiren AKSA’nın ürettiği renkli-renksiz (ekru) tov, tops ve kesik elyaf; tek başına veya pamuk, yün, polyester, naylon gibi diğer doğal ve yapay elyaf türleri ile karıştırılarak halıdan döşemeliğe, iplikten el örgüsüne, kadifeden çorap ve branda bezine kadar çok geniş bir alanda tekstil hammaddesi olarak kullanılmaktadır.AK-KİM KiMYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.


Akkök Şirketler Grubu bünyesinde 1977 yılından bu yana faaliyet gösteren Türkiye’nin öncü kimyasal madde üreticisi Ak-Kim Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., Yalova ve Çerkezköy'de yaklaşık 300 bin metrekarelik bir alana kurulu, yüksek teknolojiye sahip 3 fabrika ve 20’ye yakın üretim tesisinde; uluslararası pazarın kalite onayını almış inorganik, organik kimyasallar ve tekstil yardımcı maddeleri ile kâğıt ve su kimyasalları, çimento öğütme, beton katkı ve yapı kimyasalları üretmektedir.

Yıllık 600 bin tonluk üretim kapasitesine sahip tesislerinde 200’ü aşkın farklı kimyasal maddenin üretimini gerçekleştiren Ak-Kim, geniş ürün yelpazesiyle başta tekstil, metal, gıda, temizlik, su arıtma, korozyon ve scale önleme, kağıt endüstrisi, ilaç ve inşaat olmak üzere farklı sanayi gruplarına hitap etmektedir.DOWAKSA İLERİ KOMPOZİT MALZEMELER SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ


DowAksa, karbon elyaf ve karbon elyaf esaslı ürünlerin üretimi ve dünya çapında pazarlanması amacıyla Aksa Akrilik Kimya Sanayii AŞ ve The Dow Chemical Company şirketlerinin 50:50 ortak girişimi ile kurulmuştur.

Halihazırda 3.500 ton yıllık karbon elyaf üretim kapasitesine sahip DowAksa, özellikle enerji,altyapı ve taşımacılık sektörlerine hizmet vermeyi hedeflemektedir.GİZEM SERAMİK FRİT VE GLAZÜR SAN. TİC. A.Ş.


1979 yılında Adapazarı Göktepe fabrikasında faaliyete geçen Gizem Frit, bugün Sakarya’nın Hendek ilçesinde kurulu bulunan 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’nde son teknolojiyle donatılmış full otomatik tesislerinde üretimini sürdürmektedir. 30 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere 60 bin metrekare alanda faaliyet gösteren Gizem Frit, sac, paslanmaz çelik, aluminyum, döküm, seramik karo, vitrifiye, porselen, medikal porselen ve cam gibi malzemelerin dekoratif ve koruma amaçlı olarak kaplanmasında ara hammadde olarak kullanılan frit ve pigment üretimi yapmaktadır. 2015 yılında Akkim'in satınalmasıyla Akkök grup şirketleri arasında yerini almıştır.